Jak o siebie zadbać bezpośrednio po zabiegu oka?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię plastyka powiek górnych, dolnych, czy całości – zawsze ważne jest, aby zrozumieć najnowsze trendy w praktyce tej niszy medycyny estetycznej. Wybór odpowiedniego rozwiązania jest istotną częścią całego procesu.

Plastyka powiek w formie liftingu

Lifting powiek to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. W tym zakresie każdy wyspecjalizowany chirurg współpracuje z pacjentami w celu ustalenia ich unikalnego planu leczenia regeneracyjnego potrzebnego do optymalizacji wyników i osiągnięcia maksymalnego komfortu podczas procesu gojenia. Po plastyce powiek bardzo często występują niewielkie obrzęki i lekkie siniaki – a chociaż nie jest to niebezpieczne, większość pacjentów chce taki skutek uboczny zminimalizować, jeśli to możliwe. Istnieją oczywiście techniki, które pomagają to zrobić, w tym nowo dostępne gogle przeznaczone specjalnie dla pacjentów po plastyce powiek. Jeśli plastyka powiek jest tym co Cię interesuje – warto tym trendem właśnie się zainteresować.

Jak zwiększyć swój komfort po plastyce powiek?

Pacjenci powinni zawsze skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek środków po plastyce powiek, w tym specjalistycznych okularów. Są one dobrym rozwiązaniem, gdyż zapewniają niewielki nacisk, który pomaga zaradzić wyciekowi z naczyń włosowatych, który jest powszechny po operacji, co z kolei zmniejsza obrzęk i siniaki. Jednak plastyka powiek to zabieg wymagający konsultacji z lekarzem – zarówno w ramach przygotowania do procedury, jak działań po jej wykonaniu. Dodatkową zaletą takich okularów jest to, że zapobiegają niepotrzebnemu przeciążeniu oczu.

Unikanie patrzenia na ekrany po plastyce powiek może być bardzo trudne w realizacji. Nawet jeśli bierzesz wolne od pracy (tak jak powinno się zrobić) na kilka dni, większość ludzi jest zależna od swoich telefonów, komputerów lub telewizji. Pamiętaj jednak, że prawidłowy powrót do zdrowia po plastyce powiek wymaga odpowiedniego odpoczynku. Wykorzystaj w pełni czas rekonwalescencji – słuchając audiobooków, muzyki lub podcastów i daj swoim oczom prawdziwy odpoczynek.