Jak tanio utrzymać czystość w blokach?

Każdy administrator nieruchomości mieszkaniowej zdaje sobie sprawę z tego, że utrzymanie odpowiednich standardów to bezwzględna konieczność. Dbanie o czystość, wywóz śmieci, zapewnienie mieszkańcom ogrzewania oraz dostępu do wody to podstawowe potrzeby, jakie należy spełnić. Wbrew pozorom utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości na wielu kondygnacjach nie jest tanie proste i tanie! Z poniższego artykułu dowiecie się Państwo jak tanio wynająć profesjonalną firmę sprzątającą.

Sprzątanie bloków – jakie są standardy?

W blokach, gdzie klatka schodowa jest bardzo rozbudowana i obejmuje kilkanaście pięter, utrzymanie czystości nie należy do najłatwiejszych. Sprzątanie takiej powierzchni nie tylko wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, ale także specjalnych środków czyszczących i dezynfekujących. Klatki schodowe podczas gruntownego czyszczenia powinny na pierwszy rzut oka wyglądać świeżo.

Sprzątanie bloków obejmuje wykonywanie takich czynności jak: czyszczenie posadzek, mycie okien, czyszczenie elewacji, akrylowanie schodów, dezynfekcja i deratyzacja oraz prace na zewnątrz budynku – dbanie o czystość ogrodu, odśnieżanie parkingu, odśnieżanie dachów etc. Warto wspomnieć o tym, że każdy budynek ma inne potrzeby, dlatego przed zatrudnieniem firmy sprzątającej należy przeprowadzić wizję lokalną.

Jak znaleźć profesjonalną firmę sprzątającą?

Na rynku istnieje wiele firm sprzątających, które oferują swoje usługi. Wybierając firmę, warto na początku poznać jej możliwości oraz portfolio. Profesjonalne marki sprzątające oferują swoim klientom przede wszystkim dostęp do najlepszej jakości sprzętu oraz środków sprzątających. Dużo o marce mówi również wachlarz oferowanych usług, ponieważ duży zakres usług mówi o zaawansowaniu i profesjonalizmie.

Ponadto aspektem, na który warto zwracać uwagę, są także opinię klientów, którzy skorzystali z usług danej firmy. Komentarze użytkowników są najbardziej wiarygodnym źródłem, które może zadecydować o wynajęciu danej firmy sprzątającej.