Na czym polega fenomen butów nordica?

Jeśli istnieje coś takiego jak święty Graal wśród butów narciarskich, to jest to idealne połączenie komfortu i sportowego charakteru. Podobnie jak rycerze okrągłego stołu, projektanci butów narciarskich nieustannie szukają takiej formuły butów narciarskich, gdzie ich modele będą tak wygodne jak kapcie, a jednocześnie zapewniają solidność dokładnie tam, gdzie jej potrzeba. Buty narciarskie Nordica zdaniem wielu amatorów sportów zimowych zdają się być najbliżej tego ideału. Włoski producent Nordica już od ponad osiemdziesięciu lat potrafi jak nikt inny pogodzić tradycję i innowacyjność.

Komfort i sportowy charakter – buty narciarskie Nordica

Nordica zrobiła jakiś czas temu ogromny krok we właściwym kierunku dzięki dwóm seriom:

  • Speedmachine
  • Sportmachine

To, co szczególnie przekonuje w tych modelach, to precyzyjna koordynacja poszczególnych elementów. Zaczyna się od skorupy i kontynuowana jest wraz z wewnętrznym butem. Wraz z powłoką wykonaną z trzech różnych twardych tworzyw sztucznych, buty narciarskie Nordica zachwycają wygodnym dopasowaniem, które odpowiada anatomii stopy i doskonałemu przenoszeniu mocy od stopy do krawędzi. Ponadto innowacyjna mieszanka materiałów PU zapewnia, że skorupa jest szczególnie łatwa i skuteczna w regulacji.

Dlaczego warto sięgnąć po buty narciarskie marki Nordica?

Wcześniej wspomniane dopasowanie i wygodę dodatkowo poprawia but wewnętrzny, który dzięki specjalnemu materiałowi osadzonemu w okolicy kostki nie tylko zapewnia naturalne i precyzyjne dopasowanie, ale także szczególnie dobre połączenie między butem wewnętrznym a skorupą. To wszystko sprawia też, że buty narciarskie Nordica zapewniają użytkownikowi precyzyjne przenoszenie mocy. Izolacja przed zimnem jest również niezrównana dzięki zastosowanym włóknom Primaloft.

Oczywiście te modele są dostępne dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania.  Tak samo wszystkie modele charakteryzują się bardzo bezpośrednim przenoszeniem mocy i tym samym spełniają wymagania nawet wybrednych fanatyków prędkości na nartach.