Dlaczego warto postawić na ciepły montaż okien?

Czy jesteś zmęczony tym, że Twoja przestrzeń mieszkalna jest wyjątkowo gorąca latem i bardzo zimna zimą? Jeśli tak, musisz zainwestować w ciepły montaż okien, inaczej znany jako warstwowy. Okna z pojedynczą warstwą nie zapewniają wymaganej izolacji dla Twojego domu. Poza tym łatwiej się uszkadzają i nie oferują redukcji hałasu.

Warstwowy ciepły montaż a tradycyjny – jaka różnica?

Okna zainstalowane poprzez ciepły montaż posiadają warstwową strukturę szyb. Pomiędzy warstwami znajduje się przestrzeń wypełniona argonem, co ma na celu zapewnić dodatkową izolację. Początkowo stosowano okna z podwójnymi szybami, aby zapewnić dodatkową warstwę izolacyjną. Jednak dzisiaj można o wiele więcej zyskać na montażu ciepłym okien, oprócz dodatkowej warstwy izolacji. Czy chcesz poznać różne korzyści, jakie takie nowoczesne rozwiązania przyniosą Tobie i Twojemu domowi? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu.

Lepsza izolacja z pomocą ciepłego montażu okien

Jak wspomniano wcześniej, zalety okien montowanych na ciepło to przede wszystkim dużo lepsza izolacyjność. Przestrzeń między dwiema szybami stanowi barierę dla wymiany ciepła.

Ciepły montaż okien – co zapewnia?

  • zima: minimalna utratę ciepła,
  • lato: mniej ciepła przenoszonego do wnętrza domu.

W ten sposób możesz cieszyć się ciepłymi temperaturami zimą i chłodniejszymi latem. Jeśli chcesz mieć lepszą izolację domu, najwyższy czas przestawić się na okna z ciepłym montażem. Więcej informacji pod adresem https://domszczelny.pl/rozwiazania-soudal/cieply-montaz-okien-soudal-window-system-sws/

Ciepły montaż okien a redukcja hałasu

Kolejnym plusem jest redukcja hałasów. Twój dom ma być Twoją przystanią. To miejsce, w którym powinieneś poczuć spokój i odpocząć. Nie będziesz jednak spokojny, jeśli Twoje okno nie zapewni wymaganej redukcji hałasu. Jeśli mieszkasz w domu, w którym słychać nawet najlżejszy hałas z zewnątrz, Twoje okna nie zapewniają tego, czego szukasz. Natomiast, jeśli zainwestujesz w ciepły montaż okien – nie będziesz musiał martwić się o hałas.  Warstwy szyb i przestrzeń izolacyjna stanowią dobrą barierę przed odgłosami z zewnątrz. Zwłaszcza, jeśli mieszkasz w hałaśliwych miejscach jak centrum miasta będzie to mądra inwestycja.