Gdzie można sprzedać złotą biżuterię i ile można na niej zarobić?

Złoto od zawsze uznawane było za bardzo cenne kruszywo. Pomimo dostępu do bardzo nowoczesnych technologii, nadal jest materiałem bardzo pożądanym i niezwykle cennym. Co prawda jego cena waha się co jakiś czas, jednak specjaliści podkreślają, że bardzo opłaca się inwestować w złoto i nie warto go sprzedawać, nawet wtedy, gdy nieco traci na wartości rynkowej, ponieważ dość szybko może nastąpić zwrot o sto osiemdziesiąt stopni. Poza sztabkami czystego złota, dużą wartość posiada też złota biżuteria, którą każdy z nas posiada we własnym domu. Jeśli nie planujemy jej w przyszłości wykorzystywać i nie ma żadnej wartości sentymentalnej, bez trudu możemy ją sprzedać, aby nieco podreperować domowy budżet.

Jaka jest cena skupu złota?

Złota biżuteria sprzedawana jest jako złom, jeśli nie uda nam się znaleźć nabywcy na konkretny model. Nie oznacza to jednak, że nie uzyskamy za nią odpowiedniej ceny. Ważne jest jednak, aby szukać odpowiedniego kupca, który zdecyduje się kupić złoto po jak najlepszej cenie za gram. W tym celu można skontaktować się z lokalnymi złotnikami, którzy chętnie kupują stare złoto, aby przetopić je i uzyskać materiał do produkcji nowych elementów biżuteryjnych. Równie chętnie złoto kupi każdy lombard, jednak on również chce zarobić, a ostatecznie sprzeda je właśnie złotnikowi, dlatego tu cena może być nieco gorsza. Jeśli jednak komuś zależy na szybkiej i sprawnej sprzedaży, cena skupu złota w lombardzie również będzie uczciwa. Uzależniona jest ona od takich kwestii, jak rodzaj próby oraz aktualnej ceny rynkowej. Zarówno w lombardzie, jak i u złotnika można sprzedać biżuterię uszkodzoną, ponieważ będzie ona podlegała topieniu.

Cenę skupu złota możesz sprawdzić na https://www.artar.com.pl/

Czy złoto można sprzedać od ręki?

Większość miejsc, które w swojej ofercie mają właśnie skup złota, umożliwia natychmiastową sprzedaż. Wystarczy udać się do danego punktu, gdzie ktoś oceni próbę, sprawdzi czy złoto jest prawdziwe i następnie zważy biżuterię, aby ustalić cenę. Warto próbować targować się ze skupującym, ponieważ można w ten sposób uzyskać kilka dodatkowych złotych.