To zrozumiałe, że aby funkcjonować sprawnie i wydajnie, każdy zespół pracowników potrzebuje spędzić z sobą dostatecznie dużo czasu. Umiejętności współpracy nie przychodzą same z siebie – aby pomiędzy członkami zespołu panowały dobre relacje, muszą oni znać swoje silne i słabe strony oraz umieć się dogadywać. Rzecz jasna, jako pracodawca nie możemy oczekiwać od nich samodzielnej pracy w tym kierunku. Za ogólnie przyjęty standard uznaje się natomiast wyjścia integracyjne, które za cel obierają lepsze zapoznanie pracowników, nie tylko na tle zawodowym.
Jakie są najpopularniejsze formy wyjazdów integracyjnych?
Zdecydowana większość firm nie podchodzi do tematu wyjść integracyjnych dostatecznie poważnie, sprowadzając je do roli imprez i przyjęć. To duży błąd, gdyż nie są to zajęcia, które zachęcają do współpracy i szerszej interakcji. Całe szczęście, wyjścia integracyjne opierające się o model gier zespołowych powoli zyskuje na popularności – pracodawcy dostrzegają, że aby lepiej zgrać swoją kadrę, muszą oni sięgnąć po coś więcej, niż tylko bezproduktywne zabijanie czasu.
Jakie gry najlepiej wkomponować w wyjścia integracyjne?
Jeśli chodzi o potencjalne gry i zabawy, które można włączyć w swój wyjazd, wybór jest bardzo szeroki. Powinniśmy się sugerować przede wszystkim dysponowanym przez nas czasem oraz pieniędzmi. Łatwą, a jednocześnie skuteczną metodą na udane wyjścia integracyjne mogą być zwykłe gry planszowe, lecz odwiedzenie escape roomu lub przygotowanie zestawu zagadek i łamigłówek wydaje się jeszcze lepszym pomysłem. Alternatywnie, można postawić na sport i aktywności fizyczne.