Strzyżenie psa – w domu czy u fryzjera?

Pielęgnacja psów to nie tylko czyszczenie ich uszu, oczu czy przycinanie pazurów, ale także w przypadku niektórych ras strzyżenie. Wszystkie psy posiadające włos wymagają specjalnej pielęgnacji. Stąd też w każdym większym mieście często napotkać można na usługę, jaką jest strzyżenie psów. Takie oferty pochodzą od doświadczonych psich fryzjerów, którzy doskonale znają się na pielęgnacji psiego owłosienia. Wielu właścicieli nie jest jednak nadal przekonanych do tego typu usług. Wykonują, więc oni strzyżenie na własną rękę. Która opcja jest lepsza dla samego zwierzaka? O tym poniżej.

Wizyta z psem u fryzjera – profesjonalne strzyżenie psów

Bez wątpienia wizyta z pupilem i doświadczonego fryzjera nie ma sobie równych. Otóż co by nie było zarówno ludzki jak i psi fryzjer, zna się doskonale na pielęgnacji włosa, dlatego też nie ma co się oszukiwać, że samodzielne strzyżenie psa przyniesie tak samo zadowalające rezultaty. Doświadczenie robi tu dużo, dlatego profesjonalne strzyżenie psów gwarantuje świetny efekt estetyczny i wizualny. Pies obstrzyżony przez właściciela często nie prezentuje się tak dobrze jakbyśmy tego, oczekiwali. Wynika to z braku wiedzy i doświadczenia.

Zapraszamy na: https://weterynariaradosc.com.pl/strzyzenie-i-pielegnacja

Strzyżenie psów przez fryzjera – co ze stresem i komfortem zwierzęcia?

Jak już wyżej wspomniano profesjonalne strzyżenie psów nie, ma sobie równych. Warto jednak pamiętać, że nie każdy pies chętnie podda się takim zabiegom wykonywanym przez obcą osobę. Wiele zwierząt przeżywa ogromny stres co, kończy się gryzieniem, drapaniem lub smutkiem. Stąd też warto przeanalizować wszystkie wady i zalety wizyty psa u fryzjera lub po prostu wybrać najlepszy salon piękności.